Нічні "подвиги" неповнолітніх ужгородців

Ще наприкінці травня співробітники ужгородської міської міліції зафіксували в обласному центрі Закарпаття кілька випадків крадіжок. Зокрема, на вулиці Огарьова з гаражів вночі зникли електродрилі, флекси та різні автослюсарські інструменти. Не знайшли своїх речей та мобільних телефонів і кілька ужгородців, які тренувалися у спорткомплексі "Юність". Представники слідчо-оперативних групи, що виїжджали на ці злочини, прийшли до одностайної думки: крадіжки скоїли неповнолітні. Адже зловмисники проникали в гаражі, вибиваючи на даху невеликі отвори, через які могла пролізти тільки дитина.

Нічні "подвиги" неповнолітніх ужгородців

Тож логічно, що через так зване "міліцейське сито" співробітників кримінальної міліції у справах дітей (КМСД) Ужгородського МУ ГУМВС перш за все пропустили неповнолітніх, які вже мали проблеми із Законом. Невдовзі в поле зору правоохоронців потрапили троє 14-літніх друзів – Іван, Василь та Дмитро. Хлопці останнім часом, як з’ясували ужгородські міліціонери, щедро пригощали в кав’ярнях своїх знайомих. Стало також відомо, що зловмисники намагалися продати деякі речі, які числилися як крадені, таксистам.

Коли співробітники міського управління міліції навідалися до юнаків додому, ті, звичайно, зізнаватися у скоєному в присутності батьків і не збиралися. Тільки в кабінеті начальника КМСД старшого лейтенанта міліції Романа Короля, побачивши таксистів, вони визнали себе винними і погодилися показати сховок, де знаходилася решта краденого. 

Як встановила експертиза, злочинне "тріо" викрало товари на загальну суму близько п’яти тисяч гривень. Проти Івана, Василя та Дмитра співробітники Ужгородського МУ ГУМВС порушили кримінальну справу за статтею 185 ч.3 ККУкраїни (за крадіжку, поєднану з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище). Цей вид злочину карається позбавленням волі на термін від трьох до шести років. Наразі проти хлопців обрано міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд.

До речі, Іван торік за аналогічний злочин уже був засуджений на чотири роки позбавлення волі. Однак, враховуючи його юний вік і те, що правопорушення хлопець скоїв вперше, йому була надана можливість виправитися. Тож покарання було відстрочено на два роки. На жаль, дарунком долі Іван не скористався. Тепер йому, скоріш за все, доведеться відсидіти "пристойний" термін і за старі, і за нові "подвиги". Не кращі справи й у Василя з Дмитром. Цьогоріч, у квітні, за такі ж крадіжки проти них була порушена кримінальна справа, яка поки що знаходиться на розгляді в суді. Тривалий термін, певно, і їм перепаде.

Вікторія Жолдош, студентка відділення журналістики Ужгородського національного університету
17 липня 2009р.

Теги: Ужгород, крадіжка, зловмисник, неповнолітній, злочин, засуджений

НОВИНИ: Кримінал

18:23
/ 1
У Виноградові затримали чоловіка, який кинув бойову гранату у двір поліцейського Фото новина
09:32
/ 7
У Мукачеві затримали іноземця, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
21:24
/ 3
У Рахові за відмову від повістки на 3 роки ув'язнили Свідка Єгови
13:30
До 8 років ув’язнення загрожує фігурантам справи про незаконний видобуток на Тисі Фото новина
10:53
В Ужгороді виявили п'яного водія KIA Фото новина
17:59
/ 2
На Закарпатті судитимуть керівника фірми за контрабанду хутра на понад 11 млн грн Фото новина
15:51
На вʼїзді в Закарпатську область зупинили «швидку» з боєприпасами Фото новина
14:14
У Берегові викрили 42-річного торговця автоматом і бойовими гранатами Фото новина
11:56
/ 2
На Закарпатті затримали киянина, що намагався ввезти в авто, маркованому під "швидку", гранати і набої Фото новина
17:45
/ 1
У Мукачеві через суперечку 44-річний чоловік напав на знайомого з ножем Фото новина
14:54
/ 1
До 8 років ув'язнення з конфіскацією майна засуджено обвинувачених у розбійному нападі в Мукачеві
16:25
/ 2
На Закарпатті житель Вінничини переправляв "ухилянтів" до Румунії за 500 тис. грн Фото новина
15:14
У Рахові раніше судимого чоловіка підозрюють в умисному вбивстві Фото новина
13:27
/ 1
Двох братів із Закарпаття судитимуть за нелегальний вейп-бізнес Фото новина
16:07
/ 3
На Тячівщині 26-річний син напав з ножем на батька Фото новина
13:38
/ 2
Закарпатські прикордонники затримали іноземця, який переправляв групу чоловіків Фото новина
14:24
/ 10
На Закарпатті викрили схему з фіктивним «туберкульозом» для ухилення від призову Фото новина
10:56
/ 1
Житель Івано-Франківщини організував на Закарпатті переправлення призовників через кордон Фото новина
10:33
/ 2
В Ужгороді судитимуть ексдиректора департаменту міськради за незаконну приватизацію землі біля «Чорних озер» Фото новина
13:33
/ 1
На Закарпатті судитимуть групу, яка переправляла чоловіків через кордон інкасаторським авто
17:04
ДБР викрило незаконну вирубку дубів у Берегові на понад 1,6 млн грн Фото новина
15:52
На Закарпатті директора підприємства звинувачують у завищенні ціни житла для переселенців Фото новина
14:11
У Кольчині на Мукачівщині батько поранив сина ножем під час сварки Фото новина
12:47
На Мукачівщині донька обманула матір на 130 тисяч гривень
15:18
/ 2
Закарпатські прикордонники затримали ґвалтівника, який намагався втекти з України Фото новина
» Всі новини